Nowe mieszkania Gdańsk, Warszawa i Kraków oferują dość drogo

Niestety, jeżeli ktoś szuka mieszkania w Gdańsku, Warszawie lub Krakowie, musi liczyć się z tym, że ceny mogą okazać się czasem astronomicznie wysokie. Choć i tak sytuacja w przypadku tych miast, nie jest aż tak przerażająca jak w Sopocie, którego aż 4 dzielnice należą do listy najdroższych w Polsce.

Gdańsk najdroższe mieszkania ma usytuowane na starym mieście i nie ma się, co dziwić, bo każdy chciałby mieszkać w otoczeniu historycznych zabytków. Tam ceny wahają się między 10 a 11 tysięcy za mkw. Tańsze nowe mieszkania Gdańsk oferuje w lokalizacji oddalonej od centrum i ceny w tych miejscach, mogą okazać się bardziej przystępne. Pięknymi, nowymi mieszkaniami, Gdańsk, mimo wysokich cen, przyciąga jednak wielu kupujących.

Tak jak nowymi mieszkaniami, Gdańsk kusi zamożnych kupujących, tak też Warszawa i Kraków królują, jako najdroższe miasta. Nie ma się zresztą, co dziwić, że stolica każe słono płacić za tego typu zakupy, gdyż to miasto zamożnych biznesmenów. Do nich właśnie głównie kierowana jest oferta nieruchomości w takich drogich dzielnicach jak Stare Miasto, Mokotów, Ochota i Śródmieście. Ceny przekraczają często 11 tysięcy za mkw.

No i w końcu Kraków - miasto królów, życzy sobie iście królewskich cen. Ceny generalnie są wysokie w porównaniu z innymi miastami Polski, ale oczywiście nie w każdym zakątku miasta. Najdroższe jest Stare Miasto i tam ceny często dochodzą do 12 tysięcy mkw., Ale co zaskakujące i może przerażające dla kupujących, pojawiają się także oferty, gdzie płaci się aż 18 tysięcy za mkw! No, ale kto nie chciałby mieszkać koło Sukiennic i Kościoła Mariackiego?