Dział nowe mieszkania Gdańsk, czyli dwupokojowe, trzypokojowe i apartamenty.

Specjaliści od rynku nieruchomości uważają, że pierwsza połowa tego roku to doskonały czas na zakup nowego mieszkania. Szczególnie dotyczy to osób, którym zależy na mieszkaniu z rynku pierwotnego. Ten jak na razie jest stabilny, jednakże z biegiem czasu ceny za nowe mieszkania Gdańsk zaczną wzrastać. Ponadto trzeba jednak wziąć pod uwagę nadciągające trudności z otrzymaniem kredytu na mieszkanie.

Banki zaostrzają swoje procedury, toteż warto rozejrzeć się za nowym mieszkaniem jeszcze teraz, kiedy można otrzymać pomoc z programu „Rodzina na swoim” i korzystny kredyt. Nowe mieszkania Gdańsk możemy nabywać osobiście, przeszukując ogłoszenia, na przykład w prasie lokalnej lub w internecie i umawiając się na spotkania, ale sporo fatygi zaoszczędzimy sobie jeśli skorzystamy z usług pośrednika nieruchomości.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku skończy się na tym, że wszystkie szczegóły będziemy ustalać z deweloperem. Jeśli chodzi o apartamenty, to ceny raczej cały czas będą utrzymywać się na tym samym poziomie. Tu z pewnością niewiele się zmieni, ponieważ jest to dość specyficzny dział rynku nieruchomości.

Nowe mieszkania Gdańsk dwupokojowe i trzypokojowe w tej chwili kosztują od około 200 do 400 tysięcy złotych, choć wysokość tej ceny jest uzależniona w dużej mierze od lokalizacji mieszkania. Nie warto też zwracać zbytniej uwagi na ilość pokoi, choć to oczywiście też jest ważne, ale na metraż. Niekiedy duże mieszkanie mieści tylko dwa pokoje, podczas gdy w innym, znacznie mniejszym rozmieszczono trzy pokoje.