Nowe mieszkania - Gdańsk tym kusi przybyszów z całej Polski

Osławiony tutejszy ośrodek

Gdańsk należy do największych i najbardziej znanych w Europie polskich miast rozsławianych przez Lecha Wałęsę, stocznię, port lotniczy, port morski, drużyna Lechię oraz zabytki i turniej Euro 2012 (w mieście odbędą się trzy mecze fazy grupowej i jeden ćwierćfinał). Znany jest też tutejszy ośrodek akademicki tworzony przez 14 uczelni (z Uniwersytetem Gdańskim na czele, na którym pracuje wielu wybitnych specjalistów z różnych branż).

Gdańsk został konkretny

Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 998-999 roku i jest dziełem Jana Kanapariusza, autora „Żywota Świętego Wojciecha”. Benedyktyn wspomniał w swoim dziele wizytę wspomnianego bp Wojciecha, która miała miejsce w 977 roku. Gdańsk został przez niego określony jako „Gydannyzc”. Prawa miejskie ośrodek otrzymał w 1236 roku na mocy dekretu księcia pomorskiego Świętopełka II Wielkiego.

Obecnie Gdańsk należy do polskiej czołówki w wielu branżach: gospodarczym (znaczny udział w PKB, liczne inwestycje, nowe mieszkania i firmy), edukacyjnym, sportowym i kulturalnym (liczne jarmarki, festiwale oraz obiekty architektoniczne). To sprawia, że do miasta ciągnie co roku wielu turystów oraz imigrantów, którzy się tutaj osiedlają na stałe.

Gdańsk szczęśliwie może im sporo zaoferować

To właśnie oni pytają o nowe mieszkania. Gdańsk na szczęście może im sporo zaoferować, ponieważ co roku powstaje tutaj wiele obiektów mieszkalnych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ nieruchomości mają różny standard oraz zlokalizowane są w różnych miejscach (także w spokojnej okolicy i blisko morza).