Poradniki

Młodzi rodzice często zastanawiają się nad rzeczami, które dawno ktoś inny rozszyfrował. Nie traćmy więc czasu na takie błahostki, poświęćmy więcej chwil i uwagi naszemu dziecku. Wiele odpowiedzi znajdziemy w poradnikach dostępnych na naszym rynku, jak również w internecie.

Poradniki jak „Nasze dziecko”, „Wcześniak” to typowe wydania, w których możemy znaleźć sporo informacji, które z pewnością nam się przydadzą. Istnieją również najróżniejsze książki o tematyce zdrowia małego dziecka, żywienia dzieci, zdrowia dziecka, karmienia piersią i wiele, wiele innych tytułów. Często spotykamy się z tytułami, które nie są zbyt fachowe. Warto jednak doinformować się, które tytuły są jakościowe a które niestety nie.

Fachową poradą posłuży nam również pediatra naszego dziecka, który również może mieć rozeznanie w tytułach poradników. Następnie oczywiście znajomi, którzy przeszli narodzinami własnego dziecka i jego wychowaniem w tych najwcześniejszych etapach życia małego człowieka. Porady jednak również traktujmy z umiarem i pamiętajmy o indywidualności naszego bobaska.