Jak sprzedawać nowe mieszkania Gdańsk na wtórny rynku nieruchomości?

Czasem zdarza się, że bezpośrednio po zakupie nowego mieszkania życie zmusza nas do przeprowadzki związanej choćby ze zmianą miejsca pracy bądź z niespodziewanym spadkiem. Mieszkaniem takim, mimo, że jest praktycznie całkiem nowe i jeszcze niewykończone, rządzą prawa rynku wtórnego, a nie pierwotnego.

Sprzedaż takiego nowego mieszkania jest z tego powodu niezwykle ułatwiona. Jego zaletą jest krótszy czas dzielący sprzedaż mieszkania od możliwości zamieszkania w nim, tym bardziej, jeśli już częściowo jest wykończone. Ma też w pełni uregulowaną i jasną sytuację prawną. Nie wymaga odświeżania, tak jak inne mieszkania z drugiej ręki.

Nie narzucaj jednak ceny deweloperskiej! Z pomocą rzeczoznawcy majątkowego oszacuj na nowo wartość nowych mieszkań. Gdańsk jest dynamicznie rozwijającym się, atrakcyjnym rynkiem mieszkaniowym, dlatego warto obniżyć cenę pierwotną. Największy ruch obserwowany jest na nim w okresie jesiennym oraz wiosennym, dlatego warto wybrać właśnie ten okres sprzedaży.

Przed wystawieniem oferty przejrzyj portale oraz ogłoszenia oferujące nowe mieszkania, Gdańsk posiada wiele stron internetowych poświęconych rynkowi nieruchomości w tej aglomeracji. Porównaj swoją cenę z innymi - nie powinna nadmiernie się wyróżniać. Zbyt wygórowana niepotrzebnie wydłuży czas sprzedaży.

Przed transakcją przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty. Ich brak może wzbudzić nieufność oraz zniechęcić do zakupu potencjalnych nabywców.

Zdecyduj się na długi czas promowania swojej oferty mieszkaniowej. Cierpliwość się opłaca - dłuższy czas na sprzedaż nieruchomości to większe prawdopodobieństwo uzyskania korzystniejszej ceny transakcyjnej.